DF 350 AMD

Suzuki Marine 2017'de DF350A ve DF325A'nın tanıtımıyla başlayarak, kullanıcılarına en üst düzey deniz deneyimi sunmayı hedefleyerek teknik yeteneklerini geliştirmiştir.  

Şimdi, Suzuki Marine mevcut amiral gemisi ailesini (DF350A / 325A / 300B) iyileştirdik ve bu duruşu korurken daha fazla ilerleme kaydetmek için yeni teknolojiler geliştirdik. Gelecekte de kullanıcılarımıza daha konforlu bir kullanım sunmak için evrim geçirmeye devam edeceğiz.

Popüler modelimiz DF 350 artık entegre dümen sistemine sahip AMD versiyonuyla, daha verimli ve daha hızlı. 

Suzuki’nin ilk Entegre Dümen Sistemi 

İyileştirilmiş şanzıman ile daha akıcı ve bir sürüş deneyimi  

Uzun 20 inch(L), Ekstra Uzun  25inch(X) , Ultra Uzun 30inch(XX) kuyruk seçenekleri 

Entegre dümen sistemi ile çok fazla tekne / bot ile montaj uyumu.

Entegre Direksiyon Sistemi, harici direksiyon silindiri olmadan kurulum yapmayı mümkün kılar, bu da daha temiz bir motor havuz bölmesi ve şık bir görünüm sağlar.

İyileştirilmiş şanzıman bir önceki versiyona göre %2 den fazla hız artışı sağlar. 

360 / TEKNOLOJİ

DF 350 AMD

PERFORMANS

EKOLOJİ VE EKONOMİ

GÜVENİLİRLİK

İNOVASYON VE KONFOR

GİRİŞ

DF350A NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Daha güçlü dıştan takmalı motorlara karşı giderek artan bir talep gelişiyor. Bu talep, eskiden yalnızca kuyruklu motorlar veya içten takmalı motorlarla hareket ettirilebilecek daha yeni, daha büyük tekne tasarımlarını da beraberinde getiriyor.

Daha güçlü dıştan takmalı motorlar piyasaya sürüldükçe tekneler büyümeye devam ediyor, tekneler büyüdükçe dıştan takmalı motorlar daha güçlü hale geliyor. Suzuki, ideal dıştan takmalı motoru yaratmak üzere büyük bir mühendislik keşfine çıktı.

Sınır gerçekten gökyüzü mü?

Yüksek beygir gücü sunan bir motor tasarlamak zor değil. Hacmin artırılması veya turboşarj ya da süperşarj kullanımı daha fazla beygir gücü elde edilmesini sağlıyor. Ancak, daha büyük hacme sahip motorlar genellikle daha fazla yakıt tüketiyor ve ağırlıktaki artış tekneler için bir dizi soruna neden olurken mekanik bileşenlerin karmaşıklaşması güvenilirlikle ilgili endişeler doğuruyor.

Tüm bunlara ek olarak gövde tasarımı, alt ünite ile pervane hidrodinamikleri ve dıştan takmalı motorların montaj pozisyonları sonuç olarak teknenin hızını sınırlandırıyor.

DF350A’yı geliştirirken işe temiz bir sayfayla başladık. Tasarım ve mühendislik aşamalarında bu faktörlerin tamamını göz önünde bulundurduk.

İlk olarak, geleneksel tekli pervane tasarımını inceledik. Tek bir pervane ileriye doğru hareket yaratır ancak aynı zamanda yan ürün olarak önemli miktarda dönüş enerjisi de üretir. Kendimize, boşa giden bu enerjiyi verimli bir güce dönüştürmenin ve pervane verimliliğini artırmanın bir yolu olup olmadığını sorduk.

İkinci olarak, dişli kutusunun ön kenarı pervane üzerindeki su akışının bozulmasına neden olur. Daha fazla güç ve tork, tahrik şaftından pervane şaftına güç aktarmak için daha güçlü, daha büyük dişlilere ihtiyaç duyar.

Bu nedenle genel olarak daha büyük bir dişli kutusu ortaya çıkar ve sonuç olarak pervanenin su akışı daha fazla bozulur. Alt üniteyi, güçlü dişlileri barındıracak ve pervanelere olan su akışının bozulmasını en aza indirecek şekilde tasarlayabilir miydik?

Suzuki mühendisleri, motor gücünün dıştan takmalı motor tarafından su altında itme kuvvetine dönüştürülme biçimini geliştirmek amacıyla yıllar boyunca bilgisayar simülasyonları, deneme/yanılma yöntemleri ve su testleri üzerinde çalıştı.

Bu görevin altından başarıyla kalkan mühendislerimiz yenilikçi bir devrime imza attı.

Buna “Suyu İkiye Ayırmak” adını veriyoruz (Geki kanji sembolü..)

GEKI: SUYU İKİYE AYIRMAK 

Doğanın ve Denizin Gücüyle Boy Ölçüşen Bir Kuvvet Suzuki’nin Kimliğine ve Mirasına Dair Bir İfade Tutku ve Kararlılığımızın Sembolü Denizcilik İnovasyonunda Son Nokta

ÜRÜN ÖZELLİĞİ

ÖZELLİK.01

12,0:1 SIKIŞTIRMA ORANI 

350 beygir gücüne sahip bir V6 motorda litre başına 80 beygir gücü üretme çözümümüz, sıkıştırma oranını seri üretim dıştan takmalı motorlar için en yüksek oran olan 12,0:1 seviyesine çıkartmak oldu. Bunu vuruntu olmaksızın gerçekleştirmek amacıyla (bu oranda genel bir sorundur) eksiksiz ve kontrollü bir yanma için en uygun koşulları sağlamak üzere soğuk havayı iyi atomize edilmiş yakıtla karıştıran sistemler geliştirdik. 

ÖZELLİK.02

DİREKT GİRİŞ SİSTEMİ VE İKİLİ PANJUR SİSTEMİ 

Yüksek hızlarda su partikülleri yönlendirilebilir, yakalanabilir ve tahliye edilebilir. 
Deneyimli mühendislerimiz, su buharını partiküllere dönüştürmek için giriş akışını arttırarak ve bu partikülleri yönlendirip giriş akışından uzaklaştıran bıçaklar tasarlayarak bu teoriyi pratiğe dökmeyi denedi. Her biri köpek bacağı şeklinde tasarlanmış ikili bıçak korumasına sahip İkili Panjur Sistemi, dıştaki bıçak sırası ile serpintiyi tekneden uzaklaştırıyor ve içteki panjurlar ile kalan damlacıkları yakalayıp tahliye ediyor. 
Sonuç olarak, içeri giren havanın sıcaklığı nemden arındırılıyor ve ortam sıcaklığının en fazla 10° üzerinde olabiliyor. 

SUZUKI İKİLİ PANJUR SİSTEMİ

ÖZELLİK.03

İKİLİ ENJEKTÖR

Yakıt enjeksiyonun iki görevi vardır: Yakıtı atomize eder ve bu arada vuruntuyu en düşük seviyeye indirmek için silindiri soğutur. Arzu ettiğimiz gücü elde etmek için hem silindirin soğutulmasını hem de yanma işleminin yanma odasının merkezinde gerçekleşmesini sağlamak üzere yakıtın %100’ünü kesin bir zamanda ve kesin bir açıyla silindire enjekte etmemiz gerekiyordu. 
Daha küçük boyda iki enjektör kullanan İkili Enjektör Sistemi, gerekli hassasiyeti sağlamanın yanı sıra atomizasyonu da iyileştirerek gücü vuruntuya neden olmadan %3 oranında artırıyor. 

İKİLİ ENJEKTÖR

ÖZELLİK.04

TERS DÖNÜŞLÜ PERVANE 

Ters dönüşlü pervane, su altında daha fazla “kavrama” sağlıyor ve ters dönüşlü pervanelerin motor torkunu pervaneler üzerinde eşit olarak dağıtması nedeniyle pervane başına düşen tork miktarı azalıyor ve dişli çapı küçültülebiliyor. Dişli çapının küçülmesi, daha küçük ve hidrodinamik açıdan daha verimli bir dişli kutusunu tasarımını mümkün kılıyor. 

TERS DÖNÜŞLÜ ÇİFT PERVANE

ÖZELLİK.05

PERVANE BIÇAĞI TASARIMI

Geliştirilen önde üç bıçaklı/arkada üç bıçaklı pervane düzeni, su üzerinde gelişmiş performans sunuyor. Bu yeni düzen, DF350A için şu ana kadar kaydedilmiş en yüksek hızları mümkün kılmasının yanı sıra ağır yükler ve yüksek dönüş hızları altında dahi inanılmaz bir hızlanma sunuyor. 

ÖZELLİK.06

İKİLİ SU GİRİŞİ 

DF350A ile en iyi sonuçlar, ana girişin dişli kutusunun ön kısmına, ikinci girişin ise skeg bölümünün hemen üstüne konumlandırıldığı zaman elde edildi. Ana ve alt girişleri birbirlerinden mümkün olduğu kadar ayrı bir biçimde düzenlemek ve özellikle yüksek hızlarda güvenilir miktarda soğutma suyu sağlayacak şekilde tasarlamak için en nihai çözümümüz bu yönde oldu. 

İKİLİ SU GİRİŞİ

ÖZELLİK.07

DAHA GÜÇLÜ BİR GERİ İTİŞ TASARIMI 

Aksi yönde dönen pervanede daha kuvvetli olan geri itişten kaynaklanan ek itiş kuvvetine ve atalet kütlesine dayanması için dişli malzemesi değiştirildi ve ısıl işlem uygulandı. Ek olarak, geri vites dişlisi kavitasyon plakasının üzerine taşındı ve kavitasyon plakasının üzerindeki geri vites dişlisine uyması için alt motor bağlantılarının konumu paralelden V şekline dönüştürüldü. 

ÖZELLİK.08

 TÜM YÖNLERDE DAHA İYİ YÖNLENDİRME 

Normal olarak, birden fazla dıştan takmalı motor kullanıldığında standart ve aksi yönde dönen motorların bir kombinasyonu uygulanır. AP serisi dıştan takmalı motorlarımızda bulunan ve modelin iki yönde de çalışmak üzere kolayca programlanmasına olanak tanıyan Suzuki Selektif Rotasyon, farklı modellere olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. DF350A’nın aksi yönde dönen pervane teknolojisi, yönlendirme torkunu ortadan kaldırıp doğru ve dik itiş kuvvetlerini en üst seviyeye çıkararak bu süreci bir adım öteye taşıyor. 

TEKNİK BİLGİ

DF 350 AMD

Ölçüler  ve Ağırlık 

Şaft Yükseklik Opsiyonları (mm) 

L:508
X:635
XX:762

Kuru Ağırlık (kg*¹) 

X:352 
XX:360 

Gaz ve Vites Kontrolü 

Elektronik 

Motor Tipi 

DOCH 24-Valve 

Silindir Adedi 

V6 (55⁰) 

Silindir Hacmi (cm³) 

4390 

Maksimum çalışma devir aralığı (dev/dak) 

5.700 - 6.300 

Yağ kapasitesi (lt) 

Alternatör 

12V 54A 

Dişli Oranı 

2.29:1 

Pervane Opsiyonları 

19.5" - 31.5" 

Renk Opsiyonu  Siyah (YAY) 

Renk Opsiyonu  Beyaz (QTN) 

GALERİ

VİDEO

AKSESUARLAR

FİYAT TEKLİFİ ALIN