Suzuki’den Garantim ON’DA programının kapsamı nedir?

Suzuki’nizin kaçıncı sahibi olursanız olun, 10 yaşına veya 180.000 km’ye kadar olan Suzuki otomobilinizi periyodik bakım için Suzuki Yetkili Servisleri’ne her getirdiğinizde garantisini ücretsiz olarak 1 yıl veya 15.000 km daha uzatırsınız. Detaylı bilgi için tıklayın.

Suzuki’min garanti süresi dolmuş olsa da
programdan yararlanabilir miyim?

Evet Suzuki’nizin garanti süresi dolmuş olsa da bu uygulamadan yararlanabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın.

İkinci el Suzuki sahipleri de programdan faydalanabiliyor mu?

Evet, Suzuki’den Garantim ON’DA programından yararlanmak için Suzuki’nizin ilk sahibi olmanıza gerek yok! Detaylı bilgi için tıklayın.

Suzuki’den Garantim ON’DA programı ücretsiz mi?

Evet, 10 yaşını veya 180.000 km’yi doldurmamış olan tüm 2016 model ve sonrası Suzuki otomobillerinizi, Suzuki Yetkili Servisleri’ne periyodik bakım için getirdiğinizde programdan ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın.

Programdan yararlanabilmek için
Suzuki’min bakımları tam olmalı mı?

Suzuki’nizin bakımları eksik olsa dahi yararlanabilirsiniz. İlk kez Suzuki Yetkili Servisleri’ne gelen Suzuki’ler de koruma altında! Detaylı bilgi için tıklayın.

Suzuki’den Garantim ON’DA programı ek fayda sağlıyor mu?

Evet, yılda bir kez ücretsiz olarak yol yardım hizmeti verilecektir. Detaylı bilgi için tıklayın.

10 yaşına veya 180.000 km’ye kadar olan Suzuki otomobilinizi, kaçıncı sahibi olursanız olun, periyodik bakım için yetkili servislerimize getirdiğinizde Suzuki’den Garantim ON’DA ile ücretsiz olarak 1 yıl veya 15.000 km daha garanti altına alırız. 10 yıla kadar, aracınızın yıllık periyodik bakımlarını yetkili servislerimizde yaptırmanız durumunda garanti süreniz bir sonraki periyodik bakıma kadar ücretsiz uzar.

Siz de Suzuki’den Garantim ON’DA programından faydalanmak ve detaylı bilgi almak isterseniz aşağıdaki formu doldurun, sizi en kısa sürede arayalım.

Sunduğumuz 10 yıllık garanti,
otomobillerimize ve servislerimize duyduğumuz güvenin eseri.

“İyi ki Suzuki” dememizin sebebi de işte tam olarak bu!

Sıkça Sorulan SorularSuzuki’den Garantim ON’DA programı, Suzuki Motorlu Araçlar Pazarlama A.Ş. (“Suzuki”) tarafından taahhüt edilen ve Suzuki Yetkili Satıcıları tarafından satılan Suzuki marka 2016 model ve üzeri bireysel nihai müşterilere ait araçlara yönelik olarak garanti hizmetlerini içeren Suzuki onarım güvencesidir.

Satış tarihinden itibaren 10 yıl veya 180.000 km’yi doldurmamış olan tüm 2016 model ve sonrası Suzuki marka otomobiller, önceki bakımları eksik olsa dahi, Suzuki Yetkili Servisleri’nde yaptırdığı ekspertiz ve periyodik bakım sonrası Suzuki’den Garantim ON’DA kapsamında 1 yıl veya 15.000 km daha teminat altına alınacaktır. Bu uygulama kapsamda, garanti süresi, aracın satın alındığı tarihten itibaren başlayan 3 yıllık temel üretici garanti süresinin sona ermesi durumunda başlayacaktır ve böylece araç sahipleri toplam 10 yıllık bir onarım güvencesine sahip olmuş olacaklardır.

Bu programın amacı; aracınızı aşınma, yıpranma, kazalar veya diğer dış etkenler haricinde oluşabilecek durumlar nedeniyle meydana gelen mekanik, elektrik ve elektronik arızalara karşı, Suzuki’den Garantim ON’DA programı kapsamında ve Suzuki Yetkili Servisleri tarafından arızalanan parçaların tamir edilmesi veya değiştirilmesi olarak sunulacak ücretsiz onarım hizmeti ile koruma altına almaktır.

Suzuki’den Garantim ON’DA programından faydalanmak için aracın satış tarihinden itibaren başlayan 10 yıllık süreyi veya 180.000 km’yi doldurmamış olması ve 3 yıllık üretici garantisinin sonrasında, aracınızın yetkili servislerimizde yapılan ilk periyodik bakımının ardından gelecek senelerde de periyodik bakımlarının Suzuki Yetkili Servisleri’nde aksatılmadan ve zamanında yaptırılması gerekmektedir. Bu programdan yararlanmak için aracınızın ilk sahibi olmanıza gerek yoktur.

Taksi, filo araçlar, sürücü kursu araçları ve kamu hizmeti araçları, Suzuki’den Garantim ON’DA uygulaması kapsamında değildir. Aracınızın, Suzuki’den Garantim ON’DA programının başlatılmasının ardından taksi, filo araçları, sürücü kursu araçları ve kamu hizmeti araçları veya ticari amaçla kullanıldığının tespit edilmesi halinde bu hizmet ve sözleşme kendiliğinden geçersiz hale gelecektir.

Aracın periyodik bakımının, 12 ayda bir veya 15.000 km’ye (hangisi önce dolarsa) karşılık gelen periyotlarda Suzuki tarafından belirlenen standartlara uygun şekilde gerçekleştirilmesi zorunludur.

Yıllık periyodik bakım süresi olan 12 ay veya 15.000 km’yi dolduran araçların bu süre dolduktan sonra en geç 2 ay içerisinde bakıma getirilmesi gerekmektedir. Aksi halde, araca check-up işlemi yapılması ve varsa eksikliklerin müşteri ödemeli olarak giderilmesi sonrasında garanti onarım güvencesine dahil edileceklerdir.

Suzuki’den Garantim ON’DA programı kapsamında olan ve olmayan parçaları buradan görüntüleyebilirsiniz.

Hangi arızaların Suzuki’den Garantim ON’DA programı kapsamında olduğu ve hangi arızaların olmadığı kapsam kitapçığında belirtilmiştir. Kapsam dışı olarak belirtilen arıza ve durumların hiçbirinden Suzuki ve/veya Yetkili Servis/Satıcıların hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Söz konusu Suzuki’den Garantim ON’DA programı aracın ürün kaynaklı kapsam dahilindeki mekanik, elektrik ve elektronik arızlarına karşı ücretsiz onarım taahhüdü vermektedir.

Suzuki’nizi, Suzuki Yetkili Servisleri'ne getirmeniz ve ekspertiz yaptırmanız gerekmektir. Yetkili servis aracınızı kusursuz hale getirecektir, varsa eksik periyodik bakımları onayınız doğrultusunda tamamlayacaktır. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından siz de Suzuki'den Garantim ON'DA programına dahil olacaksınız ve devamında 12 ayda bir veya 15.000 km’ye (hangisi önce dolarsa) karşılık gelen periyotlarda periyodik bakımını yetkili servislerde gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır.

Suzuki’den Garantim ON’DA programı üretici garantisi olmayıp yalnızca Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerlidir ve aracınızı Türkiye’den satın almış olmanız gerekmektedir.

Suzuki’den Garantim ON’DA programına dahil olan araçlara ve bu program kapsamındaki onarımlar için yılda bir kez ücretsiz yol yardım hizmeti verilir. Yol yardım hizmeti kapsamında aynı il içerisinde yetkili servis bulunması durumunda 60 km’ye kadar ücretsiz çekici hizmeti sunulur. Bulunduğu noktada yetkili servis olmaması halinde araç en yakın yetkili servise ücretsiz çekilir.

Suzuki’den Garantim ON’DA kapsamında olan aracınızda bir arıza çıkması durumunda 0850 396 0 396 numaralı telefondan Suzuki Yol Yardım Merkezi’ni arayabilirsiniz. Bu telefon sizlere 7 gün / 24 saat hizmet sunmaktadır.

Aracınız herhangi bir arıza nedeniyle yolda kalmış ise en yakın Suzuki Yol Yardım aracı gönderilecek, onarım yolda yapılmıyorsa aracınız en yakın Suzuki Yetkili Servisi’ne çekilecektir.

Aracınızın yola devam etmesinde herhangi bir sorun görülmüyorsa, çağrı merkezimiz (444 5 795) sizi en yakın Suzuki Yetkili Servisi’ne yönlendirecektir.

Yetkili servise aracın kontrolü ve arıza tespiti amacıyla yapılacak müdahaleler için yetki vermeniz gerekmektedir.

Arıza teşhisi doğrultusunda yapılacak onarımlar Suzuki’den Garantim ON’DA Programı kapsamında ise Suzuki Motorlu Araçlar Pazarlama A.Ş. onayı ile herhangi bir ücret alınmadan onarım gerçekleştirilir.

*Suzuki’den Garantim ON’DA programını konu olan güvence, aracın kapsam kitapçığında tanımlanmış arızaların ücretsiz onarımına ilişkin olarak sağlanmış bir hizmet paketidir. Suzuki’den Garantim ON’DA uygulaması herhangi bir şekilde 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’la belirlenen kapsamda tüketiciye sağlanan yasal veya ihtiyari garanti değildir ve bahse konu kanun ile 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu ve/veya diğer kanunlarda belirlenen sürelerin uzatılması anlamına gelmemektedir. Her halükârda, söz konusu kanunun 4.maddesinde belirtilen 2 yıllık zamanaşımı süresi uygulanacaktır. İşbu “Suzuki’den Garantim ON’DA” uygulamasında hizmetler, Suzuki Motorlu Araçlar Pazarlama A.Ş. tarafından tüm Türkiye’de sağlanmaktadır. Aksi öngörülmediği müddetçe, Suzuki, işbu Suzuki’den Garantim ON’DA uygulamasını istediğinde sonlandırabilecektir. Bu durumda, bu program, bu programın sona erdirilmesinden sonra yetkili servislere araçlarını getirenler için uygulanmayacaktır.

FİYAT TEKLİFİ ALIN