Suzuki Hibrit Ailesi

Etkin yakıt tasarrufu ve daha temiz bir seyahat yolu mu arıyorsunuz? Yeni akıllı hibrit sistemimiz CO2 emisyonlarını azaltırken yakıt tasarrufunu artırıyor.

Suzuki Hibrit'i seçmeniz, performanstan ödün vereceğiniz anlamına gelmez. Hibrit sistemlerimiz hafif ve kompakttır.
Hafif şasi, tepkisel ve verimli benzinli motor ile birleştiğinde çevik bir performansın yanı sıra, daha fazla verimlilik sunar.

48V Akıllı Hibrit Teknolojisi, her yol koşulunda motoru destekler, aynı zamanda kendisi için de enerji üretir. Böylece her kilometrede daha yüksek verimlilik sağlar. Elektrik gücü ayrıca motora çok daha yüksek bir ivmelenme kuvveti sağlarken, düşük motor devirlerinde bile anlık güç oluşturulabilmesi, ivmelenmenin pürüzsüz ve akıcı şekilde gerçekleşmesini sağlar.

SUZUKI HİBRİT TEKNOLOJİSİ

Suzuki Akıllı Hibrit Sürüş Sistemi’ni Keşfet

Daha yüksek yakıt verimliliği elde etmek için SHVS (Akıllı Hibrit Sürüş Sistemi), hafif, kompakt bir ISG (entegre marş alternatörü) ile mükemmel şarj ve güç kaynağı performansına sahip lityum-iyon aküyle (batarya) motoru destekler ve sarj gerektirmez.

Yakıt ekonomisinin yanı sıra alan kullanımında tasarruf sağlayan mükemmel dengeyle bu sistem, kompakt otomobiller için en uygun hibrit sistemidir.

Hafif, verimli, günlük kullanıma uygun

Suzuki Akıllı Hibrit Teknolojisi, ağırlığı artırmaz, yer kaplamaz ve günlük kullanıma uygundur. Motora neredeyse tüm sürüş koşullarında yardımcı olur; çalıştırma, hızlanma, frenleme, kayma - ve böylece enerji dengesini optimize eder.

Swift, 12V hafif hibrit sisteme sahipken, Vitara ve S-Cross, 48V hafif hibrit sistemle donatılmıştır.

48V Suzuki Akıllı Hibrit Teknolojisi

48V Suzuki Akıllı Hibrit Teknolojisi, elektrik motor fonksiyonuna sahip bir 48V ISG (Entegre Marş Alternatörü), 48V lityum iyon batarya ve 48-12V DC/DC dönüştürücüden oluşur. Geleneksel 12V’den daha yüksek gerilim beslemesiyle, yavaşlama sırasında geri kazanılan enerji ile yakıt tüketimini azaltmak ve sürüş performansını yükseltmek için elektrikli motorun verdiği destek miktarını artırır. Sistem, normal sürüş koşullarında yakıt verimliliğine öncelik verirken, sürücü seri hızlanmak istediğinde iki fonksiyondan birini (tork destek kontrolü veya tork takviyesi) kullanarak elektrik motoru gibi çalışan ISG den gelen torku motor torkuna ilave eder.

Ayrıca, elektrikli motor gibi çalışan ISG, yavaşlama sırasında motorun rölanti devrini arttırarak yakıt kesme fonksiyonunu başlatır. Rölanti devrinde yakıtın kesilmesi, yakıt verimliliğini geliştirir.

SUZUKI HİBRİT ALMAK İÇİN 5 NEDEN

Suzuki HİBRİT şimdi sizinle. Suzuki modellerindeki bu yeniliğin sizin için ne anlama geldiğini keşfedin:

DAHA DÜŞÜK MALİYET

Resmi NEDC (Yeni Avrupa Sürüş Çevirimi) şehir içi ortalama yakıt tüketimi rakamlarına göre, HİBRİT yakıt ekonomisini tutarlı olarak %22 iyileştirir. *Nasıl mı? HİBRİT sistemi, belli şartlarda benzinli motora elektrik yardımı sağlar, bu nedenle daha az yakıt gerektirir. HİBRİT batarya, frenleme ve yavaşlama sırasında normalde kaybedilecek olan enerjiyi depolar, böylece bu enerji tekrar kullanılabilir.

*Hibrit olmayan Suzuki benzinli modellere kıyasla.

DÜŞÜK CO2 EMİSYONU

HİBRİT otomobiller gittikçe daha popüler hale geliyor. Bunun en büyük nedenlerinden biride HİBRİT otomobillerin karbondioksit emisyonunun az olması. Otomobilde sürüşün bir kısmını gerçekleştiren ve dolayısı ile benzinli motorun yükünü azaltan bir elektrik takviyesinin bulunması, daha fazla verimlilik ve daha az CO2 anlamına geliyor.

ŞARJ ETME DERDİ YOK

Şarj konusunda endişeleriniz mi var? Endişeye hiç gerek yok. Suzuki HİBRİT şarj gerektirmez. Araç, frenleme ve yavaşlama sırasında normalde kaybedilecek olan enerjiyi geri kazanarak ve bunu ikinci bir bataryada yedekleyerek bataryasını şarj eder. Bu yüzden şarjı düşünmenize gerek yok.

SESSİZ BİR SÜRÜŞ DENEYİMİ

Sistem, motor otomatik olarak durduğunda (örneğin trafik ışıklarında) marş motoru görevi gören entegre bir marş alternatörü (ISG) içerir. Motorun yeniden çalıştırılması, geleneksel marş motorlu araçlara göre daha yumuşak ve sessizdir.

SÜRÜŞ ŞEKLİNİZİ DEĞİŞTİRMENİZE GEREK YOK

HİBRİT bileşenleri son derece kompakt ve hafiftir. Bu da Suzuki’nin hibrit sisteminden ödün vermeden kullanışlı iç tasarımını, hafif ve eğlenceli sürüş tarzını koruduğu anlamına gelir.

FİYAT TEKLİFİ ALIN