GARANTİ KOŞULLARI

Suzuki Garanti Sistemi

Yeni araç garantisi, mekanik garanti 3 yıl veya 100.000 km süre ile sınırlıdır. (Hangisi önce dolarsa),
Tüm mekanik aksamlar, kabin içi trim aksamları ve elektronik parçalar dahil üretim hatalarına karşı bu garanti kapsamında değerlendirilmektedir.
Üretim hatası olmayan ve kullanıma bağlı aşınan, ömürlü parçalar bu garanti kapsamında değerlendirilmez. Detaylar için bakınız.

Boya ve Paslanmazlık Garantisi

3 yıl yada 100.000km süre ile sırnırlıdır. (hangisi önce dolarsa)
Suzuki teknolojisi ile üretilmiş otomobilinizin orijinal boyası, gerek boyası, malzemesi ve gerekse işçiliğinden dolayı oluşabilecek problemlere karşı Suzuki boya ve paslanmazlık garantisi kapsamında aracınızı korumaya alır.
Suzuki boya ve paslanmazlık garantisi kapsamından faydalanmak için yapmanız gereken aracınızda tespit ettiğiniz ve üretim hatası ile ilgili olan üretimden kaynaklı olabileceğini düşündüğünüz boya problemlerinde hiç bir şekilde müdahale etmeden, vakit kaybetmeden yetkili servis noktalarımıza başvurmak. Yapılacak tetkikler sonucunda problemin üretim kaynaklı olduğu tespit edilirse, garanti kapsamında boyanarak ücretsiz olarak sorunu giderilecektir. Garanti kapsamı dışındaki durumlar, garanti sınırlaması detaylarında yer almaktadır. Detaylar için bakınız.

Gövdenin (karoseri) paslanma ve delinmeye karşı garantisi

3 yıl yada 100.000km süre ile sınırlıdır. (hangisi önce dolarsa)
Aracın gövdesini oluşturan ana unsurlar, taban, tavan,kapılar, kapı direkleri, bagaj, çamurluktan oluşan ana unsurları kapsamaktadır.
Bunun dışındaki eksoz, Eksoz boruları, katalitik konvertör, salıncaklar, dingil, tampon, tampon koruyucular, metal antenler ve bağlantı noktaları, nikelajlı kapı kolları, logo ve amblemler bu kapsam haricinde olup yeni araç garanti kapsamında değerlendirilir.

12V Aku

Üretim hatalarına karşı,60.000km veya 24 Ay (hangisi önce dolarsa) garanti kapsamındadır.
Hybrid sistemi ile ilgili parçalar, ( ISG ünitesi, Lityum İyon batarya ve konvertör) hatalı malzeme veya üretim hatalarına bağlı olarak arızalanması durumunda 5 Yıl veya 100.000km (hangisi önce dolarsa) garanti kapsamındadır. Detaylar için bakınız.

Aracın garanti kapsamı dışında kalacağı durumlar;

Aracınızın Garanti süresinin sona ermesi,

Aracınızın Periyodik Bakımlarının eksik olması,

Sürücünün hatalı kullanımı sonucu meydana gelen aşınma ve bozulma,

Aracınızın üzerinde yapılmış olan orjinal olmayan her türlü modifikasyonlar sonucu oluşan arızalar,

Çalınma sonucu oluşan hasarlar,

Hatalı / Kirli yakıt kullanımı ya da yakıt bitimi,

Ömürlü parçalardan kaynaklanan sorunlar.

FİYAT TEKLİFİ ALIN